40 lat Klubu Fotograficznego "Atest 70"


W Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu czynna jest wystawa członków Jarosławskiego Klubu Fotograficznego "Atest 70" oraz jego przyjaciół z Białorusi.
Jak wskazuje nazwa "Atest" powstał w 1970 r. ubiegłego wieku i od razu zaczął prężnie działać, organizując plenery, wystawy i konkursy fotograficzne. Wchodził w skład Federacji Amatorskich Stowarzyszeń Fotograficznych. W latach dziewięćdziesiątych Klub zawiesił formalną działalność. Wznowił ją w roku 2007, przy wsparciu MOK. 

Do tej pory przez Klub przewinęło się sporo osób zafascynowanych fotografią, a jego legendę tworzyli m.in.: Kazimierz Król, Jan Aab, Leszek Starzak, Krzysztof Ziemba, Wacław Żak, Kazimierz Butwiłowski, Wiesława Głogowska, Bożena Burkiewicz, Jacek Szwic, Jan Gruntowicz, Tadeusz Jamróz, Czesław Dziaduś, Robert Pawłoski, Adam Podulka, Antoni Duda, Jerzy Ślusarz, Zdzisław Wróbel, Jerzy Jartym, Krzysztof Mruk, który teraz "Atestem 70" się opiekuje.      Wystawa, która została otwarta kilka dni temu zawiera zdjęcia nie tylko kilku członków Klubu (m.in. Jerzego Ślusarza, Damiana Waliczka i młodziutkiego, ale niezwykle utalentowanego Jakuba Skiby), lecz także fotografików z zaprzyjaźnionego z nim Klubu Fotograficznego "Tęcza" z Mohylewa na Białorusi.